Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Ssk ne zaman emekli olurum

Ssk ne zaman emekli olurum  

Emekli olabilmek için kanunlarda yer alan şartların hepsinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bunlardan ilki tamamlanması gereken yaş, ikincisi, tamamlanması gereken prim gün sayısı sonuncusu da 25 yıllık hizmet süresi sogrulaması. Emeklilik başvurusu yapmadan önce emekliliğinizi kendiniz hesaplamanız gerekmektedir. Böylece sizden istenen hizmet süresini doldurup dolduramadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Emeklilik işlemleri için öncelikle bağlı bulunduğunuz sosyal güvenlik kurumuna emeklilik başvuru dilekçenizi vermeniz gerekmektedir. Başvuru sonrası size bir tahsis numarası verilecektir. Bu numarayla da emeklilik işlemlerinizi takip edeceksiniz. Tahsis numarası sayesinde birçok işyerinde çalışmışsanız bunları bir tek yerde toplamaktadır. Böylece siz şimdiye kadar çalıştığınız sosyal güvenlik kurumlarından tek tek belge toplamak yerine bunu sosyal güvenlik kurumu sizin adınıza yapacaktır.

SSK ve devlet kurumlarının elektronik ortama geçişinden dolayı her alanda olduğu gibi emeklilik ve diğer devlet işlemlerinin süreleri oldukça kısaltmıştır.  sskemeklilik.com sitesi de emeklilik ve diğer sgk konularında faydalı bilgiler sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *