Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

E devlet şifresi değiştirme süresi nedir?

Bu yazının amacı e devlet şifresini ne zaman değiştirmesi gerektiğini bilmeyenler için yazılmış olup e devlet şifrenizin ne kadar süreler ile değiştirmeniz gerektiğini açıklamak amacıyla yazılmıştır.
E devlet şifresi değiştirme süresi nedir?
E devlet şifresi aslında tamamen size ait bir şifredir ve sizin dışınızda kimse giriş yapamaz. Bununla birlikte siz ne zaman isterseniz o süre içerisinde değişiklik yapabilirsiniz. İçinde çok önemli bilgileriniz olduğu şifre içinde devlet size en fazla bu şifrenin 3 aylık süre içinde değiştirmeniz gerektiğini belirlemiştir. Bunun anlamı siz en fazla 3 ay sonra giriş yaptığınızda örneğin 4 ay sonra sisteme giriş yaptığınız mutlaka sizden şifre yenilemenizi ya da değiştirmenizi isteyecektir. Arzu ederseniz aynı şifre ile devam edebilirsiniz ama bizler size şifrenizi değiştirmenizi öneririz. Yani siz bir şifre belirleyip sürekli o şifreyi kullanabilirsiniz.
E devlet şifresi değiştirme süresi dolduğunda sizler siteye giriş yaptıktan hemen sonra bir pencere çıkar ve size hatırlatma yapar. Muhtemelen dolduğunu ve yenilemenizi isteyecektir. O açılan sayfadan hemen yapacak ve bundan sonraki kullanmalarınızda tekrar yeni şifrenizi esas alıyor olacaksınız. Dolayısı ile de yeni kullanacağınız şifrenizi asla bir kenara not etmeyi unutmayınız

valtrex Prix: Achat en Ligne Sans Ordonnance

, yoksa bir dahaki sefere acaba ne diyerek hatırlamayıp giriş yapamayabilirsiniz.
E devlet şifresi değiştirmeyi beklemeden de sizler istediğiniz an sistemden girip değiştirme yapabilirsiniz. Yeter ki düzenli olarak siteye girin ve istediği kriterlerde bir şifre değişimi yapmaya çalışın.
Özet: E devlet şifrenizi en fazla üç ay kullanabilirsiniz, bu üç aylık süreden sonra tekrar şifre belirlemeniz gerekmektedir. Belirleyeceğiniz yeni şifre eskisi ile aynı şifre olabilir. Malum bazı bankalar son kullandığınız 5 şifreyi kabul etmemekte ve yeni şifre kullanmanızı istemekte. Devlet bunu istemiyor. Eskisini de kullanabilirsin ama sistemde şifreyi değiştirme bölümünü kullanmanızı istiyor.
devle

,e devlet sorgula,edevlet sorgulama,e devlet şifresi ile terhis kağıdı,e- devlet sorgulama,e şifre sorgulama,ssk e-devlet şifresi değiştirme,e devlet sorğulaması,e devlet gorsel dhmhjıgıuuıpftyy8,e devlet araç bulamıyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *