Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Eski işyerinde tekrar çalışmaya başlamak

Aynı İşte Tekrar Çalışmaya Başladım

Hayatın nelere gebe olduğunu bilemiyoruz. Bu yüzden daha önce çıkmış olduğunuz veya çıkartılmış olduğunuz işyerinde tekrar çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu durumda hangi sosyal güvenlik haklarına sahipsiniz bunları biliyor musunuz?

Eski çalıştığınız işyerinde tekrar işe başlayanlar işte aşağıdaki yazı sizin için.

Çalıştığım iş yerinden doğum nedeniyle çıkarıldım. Beş sene sonra geri çağırıldım şimdi ise sekiz aydır çalışıyorum şimdi tekrar çıkarılma durumunda hangi haklara sahip olduğum hakkında bilgi verir misiniz?

İlk işten çıkarıldıktan sonra kıdem tazminatınızı almadıysanız ve belirli bir süre geçtikten sonra yeniden aynı işverenin iş yerinde çalışmaya başlarsanız kıdem tazminatı süreniz birleştirilir ve bu süre üzerinden yıllık izinleriniz

http://himmelsjaeger.de/bilder/deutschland/behandeling/soa/index.html

, kıdem tazminatınız ve ihbar süreniz bunun üzerinden hesaplanır.

Özetle,

Daha önce çalıştığınız yerden ayrılırken kendiniz istifa ettiyseniz kıdem tazminatı almadan çıktınız. Daha sonra tekrar burada işe başlarsanız sadece yeni başladığınız döneme ait kıdem tazminatı alırsınız. Fakat işyeri sizi belirli bir süre çalıştıktan sonra çıkardı ve kıdem tazminatınızı ödemedi. Daha sonra tekrar aynı yerde işe başladınız tekrar firma sizi işten attı. Bu sefer yeni çalıştığınız dönem ile birlikte daha önceki çalışma sürenizi toplayıp buna göre kıdem tazminatı almaya hak edersiniz. Ha keza yıllık izinleriniz de buna göre gerçekleşir. Toplam süre üzerinden yıllık izinleriniz hesaplanır.

Gelen arama terimleri:

  • Rüyada eski işyerinde çalışmak
  • rüyada eski işyerinde tekrar çalıştığını görmek
  • rüyada eski çalıştığın yerde işe başlamak
  • rüyada eski işyerinde işe başlamak
  • ruyada eski işyerine baslamak
  • ruyada eski isyerinde calistigini gormek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *