Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Kıdem tazminatım eksik mi ödendi?

Kıdem tazminatım eksik mi ödendi?

Çeşitli nedenler ile işveren ve işçiler arasında bazen anlaşamamazlık olabilir bunun sonucunda ya işveren işçiyi çıkarır ya da işçi iş yerinden ayrılır. İşveren işçiyi çıkarırsa işçiye kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı ödemek zorundadır ya da işçiye ihbar tazminatı süresi kadar daha çalıştırmak zorundadır. Peki, işten çıkarılan kişiler kıdem tazminatını tam ve doğru olarak hesaplandığından nasıl emin olabilirler?

2002-2012 yılları arasında vardiyalı olarak bir işyerinde 10 yıl çalıştım 20012 haziran ayında isten çıkarıldım. Çalışma seklim maaş artı pirim seklindeydi ikisi de bordro halinde sskya bildiriliyordu. Sorumsu olacak 10 yil hizmetim karşılığında 35 milyar lira tazminat aldım. Kullanmadığım 60 günlük izin param ile birlikte. Araştırmalarım sonucunda bu paranın az olduğu söylendi dava açmayı düşünüyorum sizce bu para normal mi

, bu arada ssk bordrom aldığım ücret üzerinden ödeniyordu. Saygılarımla

Kıdem tazminatı hesaplaması her 1 yıl için bir aylık brüt ücret tutarı ile çarpılarak yapılmaktadır. Kıdem tazminatı aylık brüt ücreti üzerinden hesaplanır. Kıdem tazminatınız aylık brüt ücretiniz x 10(kıdem süreniz)’dur. ,Hak etmiş olduğunuz fakat kullanmadığınız Yıllık ücretli izin paranızın hesabı için ise öncelikli olarak günlük ücretiniz bulunur. Daha sonra bulunan tutar ile kullanmadığınız izin gün sayısı çarpılarak tarafınıza ödenmesi gerekmektedir. Böylelikle hem kıdem tazminatınızı hem de kullanmamış olduğunuz yıllık izin sürelerinin parasını alabilirsiniz.

http://sskemeklilik.com/kidem-tazminati-hesaplamasinda-yemek-ve-servis-tutarlari/

http://sskemeklilik.com/kidem-tazminati-zaman-asimi-suresi-10-yildir/

http://sskemeklilik.com/yemek-parasi-kidem-tazminati-hesaplamasinda-dikkate-alinir-mi/

http://sskemeklilik.com/eksik-sigorta-gunleri-ve-kidem-tazminati-hakkinda/

Yukarıdaki linklerden daha önce yazmış olduğumuz kıdem tazminatı ile ilgili yazıları okumanızı öneririz.


buy doxycycline online

buy kamagra 100mg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *