Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Kıdem tazminatı alabilir yazısı hakkında

Bu yazı 15 yıl içinde 3.600 gün prim ödemiş ve artık çalışmak istemeyen kişilerin iş yerinden kıdem tazminatını alabilmesi için sosyal güvenlik kurumundan alması gereken yazı ile ilgilidir. 1999 senesi öncesi işe giren herkes bu haktan yararlanabiliyor.

15 sigortalılık ve 3600 prim gün sayısını tamamladım. Sgk ‘ya iki defa şahsen ve dilekçe ile müracaat etmeme rağmen

,bana işten çıkışını al gel istediğin yazıyı o zaman veririz diyorlar prosedür öyle imiş. question to ask doğrusu bumu yoksa, önce sgk bana kıdem tazminatını alabilir yazısını mı vermesi gerekiyor.önce sgk nın yazıyı vermesi gerekiyorsa bir türlü vermiyorlar ne yapmam gerekiyor.

Yaş hariç diğer emeklilik şartlarını sağlayan kişiler SGK’dan yazı alarak işverene vermeleri gerekmektedir. Daha önce SGK ilgili yazıyı vermek üzere önce işçinin işten ayrılmasını daha sonrasında bu yazıyı verebileceğini söylüyordu. Ancak kendi isteğiyle işten ayrılana kıdem tazminatı ödenmemesi de böyle bir karmaşıklık oluşturmaktaydı. Daha sonra SGK bu hatalı uygulamasından vazgeçti ve “kıdem tazminatı alabilir” yazısı vermek için işten ayrılmış olunması şartını kaldırdı.Durumu yeniden izah etmenizi

http://krishu.de/css/kaufen/index.html%3Fp=44.html

,dilekçe yazmanızı öneririm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *