Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

BEYKAM’dan bin kişiye iş imkânı verilecek

 

Beylikdüzü Kariyer Merkezi’ne 2011 yılından bu yana toplam 3 bin 387 kişi iş başvurusunda bulundu. Başvuru yapanlardan 987′si çeşitli sektörlerde istihdam edilerek çalışmaya başladı.

Beylikdüzü Belediyesi Kariyer Merkezi (BEYKAM), iş başvurusundaki vatandaşları eğitim ve iş deneyimlerine göre değerlendirerek istihdam edilmelerini sağlıyor. Bu doğrultuda BEYKAM’a 2011 yılı içerisinde toplam 1987 iş başvurusu oldu ve başvuranların 657’si istihdam edildi. 2012 yılının 9 aylık bölümünde ise iş başvurusunda bulunan 1400 kişiden ise 330’u işe yerleştirildi.

Her ay ortalama 30-35 kişiye iş fırsatı

Firma, şirket, fabrika ve özel iş yerleri gibi kurum ve kuruluşlardan gelen iş talepleri ilk etapta BEYKAM’a bildirililiyor. Personel taleplerini vatandaşların eğitimlerine, deneyim ve talep edilen iş pozisyonuna uygunluğuna göre işverenlere yönlendiren kariyer birimi BEYKAM, her ay ortalama 30-35 kişiyi işe yerleştiriyor.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun,  Beylikdüzü’nün her açıdan mutlu bir ilçe olması için çalıştıklarını belirterek, “İş arayan vatandaşlarımızın yeteneklerine uygun doğru iş alanlarında istihdam edilmesi amacıyla oluşturduğumuz birimimiz güzel sonuçlar alıyor. Bu amaçla Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan BEYKAM, iş talebi olan vatandaşlarımıza iş imkanı tanıyarak, onlarınekonomiye katkı sağlayan ve üreten kişiler olmalarına yardımcı oluyor” dedi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *