Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yatırım yaparken aşağıdaki hususların göz önünde tutulmasında yarar var­dır:
• Birikimlerin tek bir yatırım aracı yerine birden fazla yatırım aracı­na dengeli şekilde bölüştürülme­si, piyasa dalgalanmalarından korunmayı sağlar.
• Sermaye piyasaları aynı gün içinde dahi önemli değişiklikler gösterebilir. Bu nedenle, hisse senedi veya tahvil/bono gibi araçla­ra doğrudan yatırım yerine bu ürün­lerin yatırımcının ihtiyacına uygun olarak yer aldığı yatırım fonlarını tercih etmek, gerekli bilgiye erişi­mi olmayan veya uzmanlığa sahip olmayan yatırımcıların riskini azaltır.
• İktisadi gelişmeleri izleme ve yo­rumlama olanağı bulunmayan yatı­rımcıların, portföy yönetimi ve ya­tırım danışmanlığı hizmetlerinden yararlanması önerilir.
• Belli bir yatırım aracına doğrudan yatırım yapılmak istendiğinde, yet­kili uzmanlardan ve aracı kuruluş­ların yayınladığı araştırma raporla­rından sağlıklı bilgiler alınarak karar verilmesi uygun olur.
• Yatırım yapılacak sermaye piyasası aracının devletçe ihraç edilen ya da SPK’nın izniyle halka sunulmuş ve bu çerçevede işlem gören kıymet­lerden olduğuna dikkat edilmesi gerekir.
• Unutulmaması gereken diğer bir husus da

https://buyantibiotics24.net/buy-doxycycline-online.html

, yatırım işlemlerine aracılık edecek kuruluşların mutlaka gerekli yetki belgelerine sahip olmalarıdır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *