Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Şirket kurmak artık daha ucuz

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) şirket kuruluşlarında alınan hizmet ücretini kaldırma kararının ilk uygulaması 18 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirildi. İTO açıklamasına göre, İTO şirket kuruluşlarında alınan hizmet ücretini kaldırma kararının ilk uygulaması 18 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Buna göre limited, anonim şirket ve sermayesi paylara bölünmüş (hisseli) komandit şirketler, bundan böyle 130 lira tutarındaki kuruluş hizmet ücretini ödemeyecek.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar konuya ilişkin açıklamasında, İTO’ya gelip şirket kurmak isteyen üyelerin evraklarını vereceğini ve tek kuruş ödemeden şirketini kuracağını belirtti.

Odaların inisiyatifinde olan bu değişiklikle

https://buyantibiotics24.net/buy-diflucan-online.html

, şirket kuruluşlarını hem kolaylaştırmak hem de özendirmek istediklerini ifade eden Çağlar, “Ticaretin önündeki engellerin kaldırılmasında İTO olarak bir katkımız olsun diye böyle bir karar aldık. Bundan sonra da hem Oda bütçesi hem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kanunu’nun el verdiği sınırlar içinde bu tür uygulamaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *