Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

İşinden Memnun Olmayan İşçi Kıdem Tazminatı Alabilir Mi?

 

İşinden Memnun Olmayan İşçi Kıdem Tazminatı Alabilir Mi?

Sorunuz:

merhaba benim sorum kıdem tazminatını nasıl alabilirim? 1 yıla yakındır özel bir kuruluşta çalışıyorum yılım dolduğunda çıkmak istiyorum çünkü yerimden memnun değilim acaba kıdem tazminatı alabilir miyim? maaş bordrosunu kanıt olarak göstererek.

Cevabımız:

Merhabalar,

Kıdem tazminatı alabilmenin iki şartı bulunmaktadır.Bunlardan ilki iş yerinde tam 1 yıllık çalışmaya sahip olmaktır.İkinci şart ise iş sözleşmesinin kıdem tazminatı hakkı doğuracak şekilde sona ermesidir.Bu iki şartın da sağlanması gerekmektedir.Aksi halde işçinin kıdem tazminat hakkı bulunmamaktadır.Sizin durumunuzda da 1 yıllık çalışmayı tamamlasanız dahi iş sözleşmenizi kıdem tazminatı hakkı doğurmayacak şekilde sona erdirmeniz halinde kıdem tazminatı alamazsınız.İşinizden memnun olmamanız da tek başına size kıdem tazminatı alabilme hakkı vermediği görüşündeyim.

2 Comments

  1. Reyhan says:

    2 yıldır tekstilde calışıyorum ve bu arada orta okuldan başlıyarak okumaya başladım şu an lise 2 deyim ve yüz yüze egitimim başladı salı saat 6 da perşmbe ise saat 4 de derslerim var okulda olmam gerekiyor calışma saatlerimse sabah 08:30 dan 18:30 a kadar çalışıyoruz buda çalışma saatlerimi etkiliyor ve ilk izin veririz dedikleri halde şimdi sorun cıkartıyorlar istifamı vermemi söylüyorlar ve tazminat alamıyorum bu konuda napabilirim lütfen yardımcı olabilirmisiniz şunuda ilave edebilirm ben erken cıkışlarım nedeniyle akşam 21:30 a kadar ve çumartesi 16:30 a kadar mesaiye kalır ses cıkartmazdım napmam gerekiyor lütfen bir akıla ihtiyacım var okudugum okuluda bırakmak istemiyorum kıdem tazminatımı alıp ayrılmak istiyorum napmam gerekiyor tşk

  2. Reyhan says:

    nolusunuz cok acil cvp beklemekteyim hayırlı pazarlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *