Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Emeklilerin intibak yasası ne zaman ödenecek intibak yasasında son durum nedir?

 

Emeklilerin intibak yasası ne zaman ödenecek intibak yasasında son durum nedir?

2013 emekli intibak zammı ne kadar zam oranları tablosu ve çizelgesi – 2012 Emekli zamları ve zam oranları hakkında bilgiler

Herkese merhabalar, Türkiye’de bulunan emeklilerin 2013 yılı için intibak yasasından dolayı ne kadar zam alacakları merak konusuydu. İnternet üzerinden 2013 İntibak Zammı için hesaplama yapan uzmanlara göre gün sayısına göre zam alacak Emeklilerin tablosu aşağıdaki şekilde verilmiştir. Bu tablolar tam net olmamakla birlikte değerler üç aşağı beş yukarı bu şekilde olacaktır.

Biliyorsunuz Emekli İntibak yasası 8 Mart 2012 de resmen kabul edilerek hayata geçirildi. Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in her basın toplantısında özellikle vurguladığı bir şey vardı. Aslında bu zam değil de aylıkların yeniden ayarlanması ve hesaplanması durumundan sonra maaş artışı şeklinde bilinmelidir dedi. Unutmayın sevgili emekliler Bu yasadan sadece 2000 yılından önce emekli olan kişiler yararlanacak ve herkesin yararlandığı tutar birbirinden farklı olacaktır. Bunun nedeni ise emekli olunan günlerin hesaplanması şeklinde yorumlanabilir.

4 Comments

 1. benim söyluyecegim cok anlam taşır ne yazıki hukumetimiz özurlulerden elektirik ve dogabgaz indirimı bile yapmıyor benim şahsi göruşume göre özurluleri ve vatandaşı acımaz bunu halk anlasın nasıki suriye acımıyor aynen bzim hukumetimizde aclmaz. saygılarımla tekin tek hukumetimiz utansın bu dunyanın odunyasida var.

 2. metin eren says:

  intibak yasası denilen ve hala ödenmeyen bu farkın nezaman ödeneceğini bir türlü öğrenemedim.Emekli emekli maaşınla geçinemediği için şöyle veya böyle çalışmak zorunda.ufacık bir iş yeri açsa sanki müşteriler kuyrukta bekliyorlarmış ve çok para kazanacakmışız gibi ,üstüne üstelik maaşındanda kesiyorlar.Bu adaletmi…?hani ak paRTİNİN adelet ve kalkınma ibaresi bumu yani.yalnızca bir ev kirası emekli maaşının üstünde ,bu insanlar ne yeyip içecek.Bu nasıl bir ayarlama ,ben bukadar maaş veriyorum ister öl ister yaşa anlayışı ve uygulaması yanlış değil çok ve çok yanlıştır.yol yapmak köprü baraş vesaire yapmak ,la iş bitmiyor.İlk önce vatandaşını ve insanını düzene sok,önce can sonra canan ,birdaha oyumu alamassın……..!!

 3. metin eren says:

  maaşımı ziraatten alıyorum ,paraya ihtiyaç oldu bireysel kredi çektim.elime 8500 tl geçecek 48 ay taksit ,ve tam 15 bin tl ödeyeceğim .bu nedir bu ,düpedüz soygunculuktur,insaf be bari emekliye yapmayın ,hani birşey ödeyelim,de bu paranın iki katı olmaz,olmaması lazım.ne insaf kalmış ne merhamet .artık televizyanda veya gazetede verilen vaadlere söylenen sözlere inanmıyorum.Emekli yokluktan iki büklüm olmuş ve ondan yağ çıkarmaya çalışanlar sizlere yazıyorum. Yatıcak yeriniz yok.Kanımız kurudu . ve sizler vampir gibi hala kan alıyorsunuz.Allah kör yanınızdan çıkarsın inşallah.

 4. metin eren says:

  Benim rahmetli babam,Çanakkale gazisiydi.kolları ve bacakları mosmor mermi izleri ile doluydu.Çanakkaleden sonra Yemene gönderilmiş orada ingilizlere esir düşmüş. 14 yıl sonra ,,öldü bildikleri ailesinin yanına gelmiştir.Bir yıl iş bulamamış ve gazi maaşıda almamıştır.Üstüne üslük,,Yol parası ödemedidiği için (O zamanki kanunda yol parası diye bir madde varmış) yol parasına muhalefetten bir gaziyi bir ay hapse atmışlar.90-
  küsür yıl önce olan bu olay ,bu günde pek değişmemiş olarak seyretmektedir.Bizler boşunamı yaşıyoruz.Babam boşunamı savaştı.Götü boklu bir avuç pislik yüzünden boşunamı şehit verdik ve veriyoruz.Laf değil çözüm üretin çözüm…………!!!!!!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *