Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

15 yıl 3600 gün kıdem tazminatı dilekçe örneği

Sizlere daha önceden bu hususla alakalı 15 yıl sigortalılık ve 3600 prim ödeme gün sayısını bulan değerli kullanıcılarımız için, yeni yasa çıkmadan önce kıdem tazminatını almaları hususunda değerli bir paylaşım olan, 15 yıl 3600 günü dolduranlar kıdem ihbar tazminatını alabiliyor mu ? yazısında, tazminatlarını alması hususunda görüş belirtmiştik. Bu günleri dolduruyorsanız ilgili SGK müdürlüklerine başvuruda bulunarak aşağıdaki dilekçe örneğine uygun bir dilekçe yazarak başvurmanız gerekiyor.

15 yıl 3600 gün kıdem tazminatı dilekçe örneği
……….. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/………….. Merkezi’ne

Kurumunuzda ……………… sigorta sicil numarası ve ……………TC Kimlik Numarası ile işlem görmekteyim. 1475 sayılı İş Kanununun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (5) numaralı bendi gereği, dilekçe tarihi olan ……../…/2011 tarihi itibariyle, 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün prim ödeme süresinin bulunduğuna ilişkin bir yazının tarafıma verilmesini arz ederim.

İsim Soyisim

İmza

Kıdem tazminatına kimler başvurabilir ? Kimler bu tazminatı alabilir ? Hesaplaması nasıl yapılıyor ?

Kıdem tazminatını alabilmek için ilk sigortalı olduğunuz tarihten ( staj için giriş sigorta başlangıcınız sayılmaz ) itibaren bu güne kadar primlerinizi topladığınızda 3600 gün ve sigortalılık süresini günüz tarihinden düştüğünüzde 15 yıl yapıyor ise hak kazanabilirsiniz.

Gelen arama terimleri:

  • 15 yıl 3600 gün kıdem tazminatı istifa dilekçe örneği
  • 15 yıl 3600 gün kıdem tazminatı dilekçe örneği

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *