Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Webmaster da Önemli Hususlar

Webmaster da Önemli Hususlar
Webmaster ve web yöneticileri için bazı dikkat edilmesi gereken adımlar vardır. Bu etik kurallar çerçevesin de bu webmaster kişilerin ve web yöneticilerinin okumasın da ve dikkate almasın da fayda var.
Google sıralamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü önemli olan ziyaretçinin web sitenizi ne kadar sıklıkla ziyaret ettiği, içeriklerinizi takip edip etmediği ve devamlılığıdır. Ziyaretçinin memnuniyeti aynı zaman da Google’ ın da memnuniyetidir.
Sayfa başlıkları, açıklamalar ve etiketler doğru ifade edilmelidir. Siteniz de öncelik olarak ilk bakılan şey başlıktır. Daha sonrasın da bu sırayı açıklamalar ve etiketler takip eder. Sitenizin başlığı açıklamalar ve etiketler ne kadar doğru ve yerin de olursa ziyaretçileri o kadar çok sitenize çekecektir.
Web sitenizi ön plana çıkarın. Bunun için diğer web site türlerini inceleyin ve kendinize göre önlemler alabilir, kendi sitenize faydalı olabilecek unsurlar bulabilirsiniz.
Kopya içerik ve görseller kullanmayın. Web sitenizin her sayfası, kendinize özgü, farklı ve benzersiz olmalıdır. Başka sitelerin içeriğini izinsiz olarak kullanmak, ahlaka ve topluma aykırı bir eylemdir. Google bu tür kopya ile yapılmış site içeriklerini kabul etmemektedir. O yüzden daima kendinize özgün içerikler hazırlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *