Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

İşsizlik ödeneği alanlar işe girdiklerini bildirmezlerse ne olur?

İşsizlik ödeneği alanlar işe girdiklerini bildirmezlerse ne olur?

İşsizlik ödeneği alırken gelir getirici bir işte çalışmaya başlayanların (bir gün dahi olsa) işe girdiği tarihi takip eden günden başlayarak 15 gün
içinde en yakın İŞKUR birimine bilgi vermeleri gerekmektedir. Kurumumuza bilgi verenlerin ödenekleri, (tekrar yeni bir ödeneğe hak kazanamayacak şekilde işten ayrılınması halinde) ilgililerin başvurdukları tarih itibarıyla yeniden başlatılmaktadır. İlgililerin işe girip girmedikleri Kurumumuzca takip edilmektedir. İŞKUR tarafından yapılan kontrollerde gelir getirici bir işte çalışmaya başlanılmasına karşın 15 gün içerisinde Kuruma bilgi verilmediğinin anlaşılması halinde ödenek kesilmekte ve kalan ödenek yeni bir ödenek hak kazanamayacak şekilde işten ayrılınması halinde ödenmemektedir. Yapılan fazla ödemeler yasal faizi ile birlikte tahsil edilmektedir.

 

One Comment

  1. deniz tokur says:

    ben 09/18/2012 tarıhınde 8,5 yıl calıstıgım işyerınden cıkartıldım işsizlik parasına basvuru yaptım ve beni 02/10,09/10/2012 tarıhınde 1 gün sıgorta yaptılar ama hiç işsizlik parası almadım ban paranız feshedıldı dıye mesaj geldi gittim yeniden kayıt yaptırdım10/10/2012de bana işsizlik parasını vermeye devam ederlermi.ben o 1 er gunluk işleri maclarda,dizilerde calıstıgım için yaptılar ama hemen cıkarttılar ben para alabılırmıyım yardımcı olursanız sevuınırım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *