Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Gss prim borcu nasıl iptal edilir?

Genel sağlık sigortası adında bana devlet borç çıkartmış. Devlet genel sağlık sigortasını bana neden borç olarak çıkartıyor. Bunu anlamıyorum. Bu çıkan borcu nasıl iptal ettirebilirim.

Türkiye’de ikamet eden kişiler sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Gerçi adı üstünde ücretsiz olanın parasını devlet sizden alıyor. Bu da şu şekilde işlemektedir. Bir kişi muhakkak bir sosyal güvenlik sistemine kayıtlı olmak zorundadır. Peki bu sosyal güvenlik sistemleri hangileridir? SSK, Bağkur veya emekli sandığı. Siz işsiz kaldığınızda bunlardan hiçbirine kayıtlı olmuyorsunuz. İşte bu durumda devlet size ücretsiz sağlamış olduğu genel sağlık sigortasından dolayı size borç çıkartıyor. Yani bu borç sizin devletten almış olduğunuz sağlık hizmetleri karşılığında devlete ödemiş olduğunuz bir primdir.

  Gss prim borcu nasıl iptal edilir?

Benim haberim bile yok adıma bir kâğıt geldi ve benim ortalama bin tl üzerinde gss prim borcum olmuş yahu bunu iptal ettirebilir miyiz ben üniversitede okuyorum bu konuda bilgisi olan var ise bana yazabilir mi? Çok müşkül durumdayım ki ben zaten okulda bile zor okuyorum lütfen bana bir yol gösterin ne izlemeliyim nasıl iptal ettirebilirim bu gss borçlarını?

 11 Kasım 2013 tarihindeki prim borçları ile ilgili size bilgi vermeden şunu söylememiz gerekiyor. Gss prim borçlusu olabilmenin de şartları var yani devlet herkese bu prim borçlarını göndermiyor. Yalnız geçtiğimiz yılsonunda ortalama 5 milyon kişinin prim borcu olduğunu biliyorduk. Devletimiz de malum seçim zamanı olduğundan dolayı artık siz buna seçim için güzellik mi dersiniz bilemiyorum ne dersiniz, bu çalışmaya girecek ve 5 milyon gss prim borcu olanların borçlarını ödemeleri için yapılandırma yapacak. Yapılandırma olduğunda sitemiz üzerinden sizlere duyuru yapacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *