Facebok Sayfamızı Beğenir misiniz?

Search

Emekli maaşı kesinti sorgulama tc kimlik no ve edevlet şifresi ile nasıl yapılır ?

Emekli maaşı kesinti sorgulama tc kimlik no ve edevlet şifresi ile nasıl yapılır ?

E devlet şifresi ile birlikte emekli maaşı kesintisi yaşayan kişiler bunu sorgulayarak öğrenebiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde bize mail yolu ile ulaşan sayın Ömer ÇABUK, maaşında kesinti olduğunu ve bunu nasıl ne şekilde öğreneceğini bizlere soru olarak yöneltmişti.

Emekli maaşlarınızda kesinti oldu ise bunu nasıl öğrenebilirsiniz ?

Emekli maaşlarınızdaki kesintiyi sorgulamak için öncelikle PTT Müdürlük’lerinden e devlet şifresi almak zorunda olduğunuzu hatırlatmak istiyoruz. E devlet şifrenizi aldıktan hemen sonra TÜRKİYE GİRİŞ sayfasına girdikten hemen sonra en üstte bulunan hemen aşağıdakiresimde de yeşil olarak  işaretlediğimiz “ e-devlet şifresi” yazan bölüme tıklayacaksınız.

 

Yukarıda belirtilen yeşil bölüme tıkladıktan sonra hemen aşağıda bulunana şekilde açılacak olan pencereye TC kimlik numaranızı ve PTTMüdürlüğünden aldığınız e-Devlet şifresini girip Gönder butonuna basacaksınız.

 

Bu yukarıdaki bölüme gerekli bilgileri yazdıktan sonra sistem, yoğunluktan dolayı sizi biraz bekletebilir. İşlem sonuçlanana kadar lütfen başka bir şey yapmayıp sistemin sizi online konuma getirmesini bekleyiniz. Yoğunluklardan dolayı sistemde ağırlaşma olabilir giriş yapamaz iseniz lütfen daha sonra deneyiniz.

Sisteme giriş yaptıktan hemen sonra sol üstte bulunan sorgulamalar linkine tıklayabilir ve hangi emekli grubuna dahil iseniz onunsorgulamasını yapabilirsiniz. İşlemi bilmeyen ve yapamayanlar için. Sisteme giriş yaptıktan sonra lütfen aşağıdaki sizin için verdiğimiz linketıklayınız.

KESİNTİ SORGULAMALARI

Bu bölüme tıkladıktan hemen sonra önünüze gelecek olan ekrandan

4B Emekli aylığı kesintileri

4C Emekli aylığı kesintileri

4A Emekli aylığı kesintileri listesini görüp hangi gruba dahil iseniz buradan yapılan kesintilerin nevisini ve ne kadar kesinti yapıldığını tek tek görebilir ve sorgulayabilirsiniz. Bu konu ile alakalı sıkıntı yaşayan kişilerin bu konu altından bizlere sorularını iletmelerini istiyoruz. Gerekliyardımı bu konunun altından sizlere yapacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *